Kategori arşivi: Gelinlikler ve Gelin Başı Modelleri

Genç Tesettürlü Gelin Başı Modelleri

genctesetturgiyim.com ‘da şahane tesettür gelin başı modelleri yayınlamaya devam ediyoruz. yazın favorisi olmaya aday bu güzel tesettür gelin başlarını görünce eminim evlileriniz yeniden evlenmek, bekarlarınız da hemen evlilik hazırlıklarına başlamak isteyecektir 🙂 İncili, taşlı, şık duvaklı ve taçlı birbirinden güzel tesettürlü gelin başı modelleri eşarp ve türban tasarımcısı Setri Nur markasına ait.

en güzel genç tesettür gelin başı modelleri

bu gelin başlarına bayılacaksınız!

Aslında bu kadar süs ve şatafat açık gelinlerde bile yok işin doğrusunu söylemek gerekirse, dolayısıyla tesettürlüler gitgide süsleniyor diyebiliriz bu durumda 🙂 Şuan moda olan son derece natürel ve doğal gelinlikler, doğal gelin başları ve yok denecek kadar az/hafif gelin makyajları. Ancak gelin başı yaptıran gelinlerin yüzlerine bakınca çoğunun arap makyajı gibi ağır gelin makyajları yaptığını görüyoruz. Bu kadar ağır makyaj hem gelini olduğundan daha yaşlı gösteriyor, hem de gelinin güzelliğini ortaya çıkarmak şöyle dursun, gelinin tesettürüne gölge düşürüyor, bizden uyarması.

Genç Tesettürlü Gelin Başı Modelleri

Genç Tesettür Prenses Gelinlikler 2015

2015 genç tesettür gelinlik modelleri

Prenses gelinlikler aslında bir diğer adıyla A kesim gelinlik modelleridir ve gelin olacak hemen hemen bütün genç kızların hayallerini süsleyen gelinlik modellerindendir. Oldukça zarif ve giyen gelini beyaz bir kuğuya dönüştüren genç tesettür prenses gelinlikler 2015 gelinlik modasında yine oldukça popüler. Ancak; her vücut tipine uymayabileceğini baştan söylemem gerekli! Vücut tipine göre gelinlik giyinmek en az güzel bir tesettür gelinlik almak kadar önemlidir. Çünkü; çok güzel bir gelinliğiniz olsa bile size yakışmadıktan sonra hiçbir manası olmaz!

 

en güzel genç tesettürlü prenses gelinlikler

Prenses gelinlik kimlere yakışır?

işte vücut tipine göre gelinlik seçmenin pratik yolları.. prenses gelinliğin de kimlere yakışabileceğini yine aşağıda okuyabilirsiniz..

A KESİM PRENSES  GELİNLİKLER: Uzun boylu ve ince bellilere çok yakışır. Kum saati vücut tipi ya da dikdörtgen vücut tipi gibi. Beli çok fazla kalın değilse armut tipi vücuda da çok yakışır, ancak uzun boylu ise..

V YAKA GELİNLİKLER: İri göğüslü hanımlar giyebilir, ince zarif fizikli genç kızlarımıza da çok yakışır ancak göğüs kısmı biraz doldurmalıdır.

BEDENİ ASİMETRİK DRAPELİ GELİNLİKLER: Kum saati ya da dikdörtgen vücut tipine sahip genç kızlarımızı bir kuğuya dönüştürür. Beli kalın olanlar da çok rahat giyebilir.

DÜZ DANTEL GELİNLİKLER: Kum saati ya da dikdörtgen vücut tipine sahip genç kızlarımız giyebilir. Beli kalın olanlar da rahatlıkla giyebilir.

KABARIK GELİNLİKLER: Beli ince olanlara yakışır, beli kalın olanlara hiç yakışmaz beli daha da kalın gösterir. Ayrıca bacak boyu yani vücudunun alt bölgesi kısa olan gelinlerin de kabarık gelinlikleri tercih etmemesi gerekir çünkü boyu ve bacakları daha kısa gösterir. Kabarık gelinlikler uzun bacaklı ve uzun boylu gelinlere daha çok yakışan gelinlik modelleridir.

STRAPLEZ GELİNLİKLER: Omuzları zarif ve ince olanlar giymelidir, geniş omuzlu atletik veya balık etli gelinlerin giymemesi yerinde olur.

DANTEL YAKALI GELİNLİKLER: Her vücut tipine uygundur, omuzları geniş olan gelin kızlarımız da kullanabilir.

ASKILI GELİNLİKLER: Her vücut tipine uygundur, omuzları geniş olan gelin kızlarımız da kullanabilir.

KOLLU GELİNLİKLER: Her vücut tipine uygundur, omuzları geniş olan gelin kızlarımız da kullanabilir. Yalnız bir uyarı: özellikle üst kol bölgesi çok kalın olanların kolları dar olan uzun kollu gelinliklerden kaçınması gerekir, ya da kolun üst kısmını gizleyecek bir model kullanılmalıdır uzun kollu gelinlik tercih edilecekse.

DAR KESİM GELİNLİKLER: Kum saati ya da dikdörtgen vücut tipine sahip genç kızlarımız giyebilir. 38 BEDEN ÜSTÜNE YAKIŞMAZ!

BALIK ETEKLİ GELİNLİKLER: Kum saati ya da dikdörtgen vücut tipine sahip genç kızlarımız giyebilir. 38 BEDEN ÜSTÜNE YAKIŞMAZ!

Evlilik aşamasında, düğün hazırlıkları içerisindeyken gelin adayları gelinlik diktirmek, gelinlik almak ya da kiralamak istediklerinde eğer daha önceden gelinlik araştırması yapmamış iseler mutlaka kafalarında nasıl bir gelinlik istediklerine karar vermelidirler. Çünkü; gelinlikçilerde ve modaevlerinde o kadar çok çeşitli gelinlik modelleri var ki; düğün gününüzde ya da nikah töreninizde istemediğiniz bir gelinliği giymiş bir halde bulabilirsiniz kendinizi.. Bu nedenle kabarık gelinlik modelleri mi, A kesim yani prenses gelinlikler mi, balık etekli gelinlikler mi sizin hayallerinizi süslüyor bunu iyice düşünüp, dergileri, internet sitelerini ve mağazaları gezip karar vermelisiniz..

İşte sizler için Fatma Sevildi tasarımı birkaç genç tesettürlü prenses gelinlik modeli.. Fatma Sevildi’ye facebook sayfasından ve internet sitesinden ulaşabilirsiniz..