modameyra kapalı giyimi tesettür abiyeler

2015 kapalı giyimi modelleri

Kapalı giyimi ve kapalı abiyeler satın alınabilecek alışveriş siteleri deyince akla ilk gelen isimlerden biri de artık modameyra.com. Eşarptan, feraceye, kadınlar arasında giymeye uygun tesettür mayolardan, tesettür abiye elbiselere kadar kapalı giyim adına aradığınız her ölçüye ve her zevke hitap eden ürünler artık bir tık uzağınızda. modameyra alışveriş sitesine girerek; ceket, bluz, bolero, elbise, tulum, gömlek, abiye, tunik, uzun hırka, uzun kollu ceket, uzun yelek, etek, bol pantolon etek, pantolon, şalvar, abiye elbise, takım elbise, bindallı modellerini mağaza mağaza gezmeden evinizin rahatlığında sıcacık kahvenizi yudumlayarak satın alabilirsiniz..

Kur’an-ı Kerim’de nur suresinde geçen tesettür ayetlerini çoğumuz bilir. Bu ayetler hem müslüman kadınlar, hem de müslüman erkekler için tesettürün farz olduğunu bildirmiştir. Müslüman kadınlar için farz olan tesettür; başörtülerinin yakalarının üzerine kadar örtülmesi, sokakta yürürken ziynetlerinin belli edilmemesi ve ahzab suresinde geçen ayetlerde de dışarı çıkarken kıyafetin üzerine cilbab yani pardesü, ferace, çarşaf benzeri bir dış giyim kıyafeti giyilmesi yönündedir. Ayrıca bazı hadislerde kıyafetlerdeki kol uzunluğunun parmaklara kadar gelmesi gerektiği ve kadın kıyafetinin erkeğinkine benzememesi gerektiği de belirtilmiştir. Yani bunlardan şunu anlayabiliriz ki; tesettür sadece bir giyim tarz değil, aynı zamanda güzel ahlaktır, islami tarzda bir yaşayış biçimidir.

Bir kadın tesettürlü olmak için vücut hatlarını ortaya koymayan yani dar olmayan ve iç göstermeyen tesettür kıyafetler tercih etmelidir. Kadınların yanında bile hemde! Buna edeb denir ve takva sahibi müslüman kadınlar; komşu kadınlar, anne, kız kardeş, baba, erkek kardeş, yeğen gibi mahremleri yanında dahi açık ve dar kıyafetler ile dolaşmaz, edeplerini korurlar. Ayrıca sokağa çıktıklarında da dikkat çekici olmamaya özen gösterir, makyaj yapmaz, topuklu ayakkabı giymez, seslerini yükseltmez, kahkaha atmaz, göz süzmez ve edepli bir duruş sergilerler.

Günümüzün tesettür moda kapalı giyim modelleri, özellikle kapalı abiye modellerinde bu bahsettiğimiz şartlara ne yazık ki çoğunlukla uymamakta, aşırı şaşaalı, süslü ve/veya vücut hatlarını belli eden modellerde tasarlanmaktadır. Örneğin; kadife balık abiyeler, jarse balık model abiye modelleri ve A kesim prenses abiyelerde roba kısmının göğüse çok oturan bir modelde olması gibi. Bu model çeşitleri arttırabilir. Ancak; işin birde şu boyutu var ki; ortama veya çevresine uyum sağlamak mecburiyetinde hisseden kapalı hanımlar da vardır ve onlar tarafından bu tarz abiyeler tercih edilmeye devam etmektedir.

İşte modameyra.com bu noktada imdada yetişiyor ve gerçek tesettüre uygun abiyeleri de bünyesine katarak hem modern kapalılara hem de tesettürü gerçekten yaşamak isteyen hanımlara da birbirinden güzel kapalı abiye giyim kıyafetleri sunuyor.

Okula gidecek olan ya da iş hayatına atılan tesettürlü kadınlar daha modern tesettür kıyafetleri tercih etmektedir. Gerektiğinde karşılarındaki kişilerin ön yargılarını kırmak, gerektiğinde de işinin gereğini daha etkin bir biçimde yapabilmek için bunu tercih etmektedirler. Ayrıca şık ve bakımlı görünmenin iş hayatındaki terfi benzeri ilerleten etkilerini de göz önünde tutmaktadırlar.

modameyra kapalı giyim tesettür abiyeler

tesettüre uygun ya da daha modern tesettürlü kapalı giyimi arayanlar için modameyra com..

Arzu Ergen murdum patlican moru cift yaka bol tesettur elbise Arzu Ergen Siyah Altın Brodeli Ferace Eda Ertunc fistik yesili jakarli tesettur elbise Hilal Bas cift renkli ince krep tesettur elbise hilal bas tasarimi bol sifon tesettur elbise La Penya sendi kapsonlu spor kap modelleri modameyra peplum abiye modelleri 2015 pelerinli tesettur abiyeler elbise modelleri 2015 Ulviye Portakal tasarimlari Fusya Siyah Degrade Ferace

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir