turuncu rengi nasıl kombinlenir? neyle giyilir?

moda renkler turuncu hangi renklerle uyumludur2015 yazının en moda rengi hiç şüphesiz ki turuncu rengi. peki turuncu gibi genç, canlı, iddialı, sportif ve fazlasıyla enerjik bu renk nasıl kombinlenir, turuncu neyle giyilir? turuncu renk bir elbise, bluz, gömlek, kap, tunik, triko, etek, eşarp ya da turuncu renkli bir ayakkabı nasıl ve hangi renk ile giyilir? turuncu hangi renklerle uyumludur ve turuncu rengin altına/üstüne ne giyilebilir? www.genctesetturgiyim.com olarak sizler için araştırdık.

turuncu rengi nasıl kombinlenir? neyle giyilir?

Renk tercih ederken tabii ki yılın en moda renklerine de şöyle bir bakarız hemen hemen hepimiz. Her mevsimde moda renkler mutlaka vardır. Bu yılın en moda renklerinden en popüleri turuncu. Turuncu rengi genellikle canlı, dinamik ve yaşama dönük kişilerin tercih ettiği bir renk olarak bilinir. Genç tesettür giyim markalarında da bu sezon turuncuyu sıkça görüyoruz. Turunculu tunikler, turunculu eşarplar, turunculu elbiseler, turuncu kap ve trençkotlar gibi bir çok kapalı giyim parçasında turuncu rengini gerek bir çiçek, gerek geometrik bir desen ve gerekse çizgili bir desen olarak görmekteyiz..

orange turuncu nasıl ne ile neyle giyilir kombinlenir

Turuncu Nasıl Giyilir?

Cıvıl cıvıl renklerin ön plana çıktığı yaz mevsiminde turuncunun yumuşak tonları ile şıklığı yakalayabilirsiniz. Unutmayın, turuncu enerjinin ve gençliğin simgesidir. Kırmızının da cesaret ve güç gibi bazı özelliklerini içine katan bu parlak rengi kullanmak aslında görüldüğü kadar zor değil.

Tek parça turuncu renkte bir kıyafet kullanmaya cesaret edemeyenler kahve, ekruvizon, taba ya da camel rengi tonlarındaki kıyafetlerini turuncu aksesuarlarla tamamlamayı deneyebilirler. Ama eğer turuncu bir giysi içinde mutluysanız kahverengi bir eşarp kullanabilirsiniz. Kemer, çanta gibi aksesuarlarınızda dore ve altın rengini tercih edebilirsiniz. Çanta ve ayakkabı olarak turuncuya pudra rengi de uygun olabilir.

Turuncu hangi renklerle uyumludur?

Kahverengi, haki, fıstık yeşili ve bej bu renge en çok yakışan kontrast renklerdir. Dikkat çekici ve iddialı bir seçim olsun derseniz turuncu ve fuşya pembe tonlarını birlikte kullanmayı deneyin. Turuncu ile lacivert, kırmızı ve yeşil tonlarını da kullanabilirsiniz.

yumuşak soft turuncu tonları ile kombinler

yumuşak soft turuncu tonları ile kombinler

Peki bu kadar canlı ve dikkat çekici bir renk tesettür giyime uygun mudur? Tesettürlü bayanlar turuncu rengi bir kıyafet giyerken ve turuncu rengini kullanırken, yavruağzı ya da coral/mercan rengi gibi turuncunun soft bir tonunu tercih etmelidir. Çünkü tesettürde çok dikkat çekmek ve iştah kabartacak kadar şık giyinerek sokağa çıkmak yasaktır. Erkeklerin başını döndürecek kadar güzel giyinerek şık dışarı çıkmak tesettürsüz bir tesettürdür!

Yorumlarınızı Burada Paylaşabilirsiniz