brokar asilliği tesettür giyim modasında

brokar asilliği tesettür giyim modasında yazımız ve tesettür trendleri www.genctesetturgiyim.com ‘da..

brokar kumaşlar bana Osmanlı padişahlarının ve osmanlı sultanlarının elbiselerini, sonra da eski avrupa roma ve mısır kral ve kraliçeleri anımsatır hep. brokar kumaşların tarihçesini araştırmadım ama muhtemelen bu tarihler arasında üst düzey sosyete tarafından sıklıkla tercih edilen kumaşlar olduğunu düşünüyorum :))

brokar tesettür giyim modelleri brocade muslimah wear style

brokar etek, elbise, kaftan, ferace, kap ve ceketler özellikle de gold ve gümüş pırıltılarla birleşince kesinlikle ortaya asalet ve gösterişli bir sıfat çıkarıyor. brocade kumaşlar son yıllarda büyük sükse yapan ve ünlüler tarafından da çokça tercih edilen, şık kumaşlar. kendinden kabartması olan ve bazı kumaşlarda yanar dönerli olması sebebiyle göz kamaştıran brokar’lar, tesettür giyim modasında da 2014/2015 sezonunun zirve yapan kumaş çeşitlerinden biri oldu.

brokar abiye elbisesiyle Pınar Şems kesinlikle bu sezon favori abiye elbise markam oldu! elbise agraflı saraylı balık abiye olarak isimlendirilmiş. Pınar Şems dışında Armine, Sarmina, Kayra, I’m Nu butik, Mustafa Dikmen, Kübra Biriktir, Ara Zeynep Bilyay, Gönül Kolat, Suhneva, Modanisa, Damla Aksu gibi tesettür markaları ve tesettür butiklerinde de brokar giyim modelleri bulabilirsiniz..

brokar asilliği tesettür giyim modasında

brokar uzun etek mor gold

i’m nu butik brokar etek mor

brokar abiyeler, brokar elbiseler, broker ceket ve broker etek modelleri genç tesettür giyim adına biraz fazla ağır gibi kalıyor bence. mesela 17-18 yaşlarındaki genç tesettürlü bir kızın brokar ceket giymesi, yaşından yaşlı gözükmesine sebebp olabilir. çünkü brokar ceketler birazcık vintage tesettür giyime yönelik, çok fazla genç kızlara hitap etmiyor bana kalırsa. dolayısıyla brokar giyim kıyafetlerini, vintage tesettür giyim seven genç tesettürlü kızlarımız giyebilir, ama brokar tesettür kıyafetler, 25 yaş üstüne daha çok yakışıyor kanısındayım..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir